Propozice CHRIZDMAZZ CUBB 2014

Turnaj Warhammer Fantasy Battles 13.-14.12.2014

Jedná se o tradiční turnaj na závěr roku, který je součástí celoroční soutěže Big'Un. Tentokráte již bez slavnostního vyhlašování, protože vyhodnocení bude na konci školního roku.

Kompozice armády

- Armády se staví podle ETC omezení pro rok 2015 viz omezení. Další doporučené dokumenty jsou Worst play a FAQ.
- Armáda musí odpovídat pravidlům svého Army Booku. V platnosti jsou pravidla uveřejněná ve Warhammer Annual a Warhammer Chronicles, s tou výjimkou, že veškerá pravidla označená jako „optional“, „not official“ nebo „trial“ nesmí být použita. „Special characters“ nesmí být použiti.
- Armády Dogs of War a Regiments of Renown nejsou povoleny.
- Alternativní armády závisející na nasazení speciálního charaktera nejsou povoleny.
- Je povoleno nasadit armádu Chaos Trpaslíků na základě pravidel od Forge World
- Armáda musí být vždy sestavena podle nejaktuálnější verze pravidel.
- Armády nemusí být zcela namalovány.
- Armády nesmí používat proxy (zástupné) modely.

Poznámky k armádním propozicím:
- Hráč hrající model Assassin musí před hrou tajně a jednoznačně označit regiment ve kterém se vrah skrývá. Assassin je představen soupeři před bitvou jako součást armády.

Hrací systém

Počet her: Bude se hrát 5 bitev (3 bitvy v sobotu a 2 bitvy v neděli).
Turnaj bude hrán tzv. švýcarským systémem na 5 kol (bitev). Používají se otevřené soupisy armád (open roster), takže před bitvou každý seznámí soupeře se svojí armádou, včetně magického vybavení.
Jako zpestření jsme se rozhodli umožnit výzvy pro první kolo - to znamená, že pokud se dva hráči domluví a oznámí nám při zápisu, že chtějí hrát proti sobě, budou pro první kolo nalosováni jako soupeři.
Na každou bitvu je vymezeno 2,5 hodiny hracího času.


Časový rozvrh
1.bitva - předpokládaný začátek: sobota 9:30
Pravidlový test - předpokládaný začátek: 12:15. V této době bude probíhat hodnocení armád - po skončení bitvy připravte armádu k ohodnocení.
2.bitva - předpokládaný začátek: sobota 13:00
3.bitva - předpokládaný začátek: sobota 16:00
4.bitva - předpokládaný začátek: neděle 9:00 (nejpozději 9:30)
5.bitva - předpokládaný začátek: neděle 11:30

Systém hodnocení bitvy
Vítězné body: Po každé bitvě spočítají oba hráči získané body a zjistí rozdíl mezi vítězem a poraženým. Oba pak dostanou přiděleny body podle následující tabulky:
Bodový rozdíl
vítěz - poražený
Výsledek Získané body
vítěz : poražený
0 - 150 Remíza 10 : 10
151 - 300 Částečná výhra 11 : 9
301 - 450 12 : 8
451 - 600 13 : 7
601 - 750 Výhra 14 : 6
751 - 900 15 : 5
901 - 1050 16 : 4
1051 - 1200 Solidní výhra 17 : 3
1201 - 1350 18 : 2
1351 - 1500 19 : 1
1501 + Masakr 20 : 0Systém celkového hodnocení armády

Armáda každého hráče je hodnocena také z estetického hlediska. Hodnotí se celková nabarvenost, vzhled modelů (kvalita nabarvení modelů, kvalita podstavců), WYSIWYG (zda modely v jednotkách mají vybavení odpovídající rosteru, zda modely hrdinů odpovídají běžným vybavením tomu uvedenému v rosteru, zda jednotky mají skutečně členy command group uvedené v rosteru a zda nejsou použity modely jiných jednotek, resp. jiných ras jako proxy), použití podložek (movement tray) pod rank&file jednotky.
Za celkové hodnocení armády lze získat maximálně 70 bodů, přičemž velký důraz se klade na nabarvení celé armády. Podrobnější popis hodnoticích kriterií je uveden v tomto dokumentu: barveni

Turnajová pravidla

Zde jsou uvedena pravidla, která budou používána ve všech bitvách.

Rozestavení terénu
Terén bude na všech stolech rozestaven před začátkem turnaje podle ETC propozic a bude neměnný pro všechny bitvy.  

Organizační body

Kde se borci utkají
Turnaj bude probíhat v tělocvičně ZŠ U soudu, ul. U soudu 369/8.

Jak se tam dostanu?
Mapka pro automobilisty: auto-mapa
Je to vzato z pohledu příjezdu z Prahy, první sjezd po projetí libereckého tunelu (a zdůrazňuji tunelu a ne podjezdu!). Poslední odbočka před cílem je na semaforech a ulice, do které vjedete se jmenuje "U Soudu". Po pár desítkách metrů budete u ZŠ U Soudu, kde se to v tělocvičně koná - vstup bočním vchodem, což bude značeno.

Do herních prostor bude umožněn vstup pouze po přezutí nebo vyzutí. Proto doporučujeme přivézt si s sebou přezůvky (podlaha v prosinci bude již studená na to, abyste tam chodili jen v ponožkách). Boty budou uschovány v chráněných prostorách.
V celém areálu a v prostoru do 100 metrů od školy je přísný zákaz kouření!

Kolik grošů si vzít s sebou
Vstupné pro hráče je jednotné 220 Kč (může být navýšeno na 270 Kč při účasti méně než 26 hráčů), diváci mají vstup zdarma a jsou vřele vítáni.
V místě turnaje bude také možné zakoupit si drobné občerstvení. Jakékoliv další rozhazování zlaťáků je zcela v režii samotných hráčů.

Od úsvitu do soumraku
Tělocvična bude přístupná v následujících časech:
Pátek: od cca 18:00 hodin
Sobota: od 8:30, registrace oficiálně začíná v 8:30 a končí v 9:15, první bitva se hraje od 9:30.
Neděle: od 8:00, první nedělní bitva začne v 9:00 (nejpozději v 9:30 - kdo nedorazí včas, bude ohodnocen automatickou prohrou). Program bude neodvratně ukončen nejpozději ve 15:00, neboť tělocvična musí být vyklizena do 16:00.

... a když poslední bojovník padne únavou
I během tohoto ročníku bude možné v místě konání přespat. K dispozici budou přilehlé prostory a případně i samotná tělocvična. Nepočítejte ale s žádnými prachovými peřinami, ba ani se štěnicemi prolezlými slaměnými lůžky. Jinak řečeno - spacák (a nejlépe i karimatku) s sebou ... tentokrát nebudou k dispozici žíněnky!.

Pravidla registrace

K účasti na turnaji je nutno předem se registrovat. To lze učinit prostřednictvím e-mailu xmasscubb14@seznam.cz. Příjem přihlášek bude zahájen 11.11. a ukončen 9.12.2014. V den zahájení turnaje NEBUDOU přijímáni další účastníci!
Registrační email MUSÍ obsahovat jméno a příjmení hráče, kontakt na něj (email a ideálně telefon), armádu se kterou bude hrát a bezchybný soupis armády (roster) - pouze textové formáty: txt, doc, pdf, htm.
Prostory jsou omezeny hráčskou kapacitou 38 lidí - ve chvíli naplnění této kapacity nebudou další zájemci registrováni jinak, než jako náhradníci (drobné navýšení kapacity není vyloučené).
Dodatečná úprava soupisu je pokutována částkou 10 Kč (vybírano při zápisu). To neplatí pro řešení problematických rosterů.
Registrace, které nesplní výše uvedená kritéria, budou zařazeny do kategorie "náhradníci".
Aktuální seznam registrovaných hráčů bude k nahlédnutí v libereckém klubu na Hofylandu.

Blacklist
Toto je seznam hráčů, kteří se na předchozích ročnících dopustili prohřešků proti ostatním hráčům, organizátorům nebo pravidlům slušného chování obecně. Jejich účast bude podmíněna dalšími omezeními (nejčastěji vratnou kaucí zajišťující možnost reparací za jejich další nevhodné chování).
Filip Bartoš (Sirkař)

A na závěr kontakty

Pokud máte nějaké další otázky, zde jsou uvedeny snad všemožné způsoby, jakými lze kontaktovat organizátora:
E-mail/tel.: MALIS - matamaly@seznam.cz/739176540 (hlavní organizátor) , TOMLIN - tomlin75@email.cz/604460124 (WFB a ETC pravidla) 
Hofyland: Auditorium WARHAMMER NIGHTS LIBEREC aneb jak se hraje v Liberci